REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Jaja sobie Pan robisz

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: red.

Kolej do Lubska wróciła – obwieścił Janusz Dudojć na swoim Facebooku.

Dobrymi wieściami trzeba się dzielić. Żeby nikt nie przeoczył, że kadencja Janusza Dudojcia to renesans dla Lubska. A że miasto odzyskuje swoją dawną świetność, widać gołym okiem właśnie na internetowym profilu burmistrza. Wszystko tu aż kipi od sukcesów.

Niedawno burmistrz obwieścił radosną nowinę, że oto do Lubska „wróciła kolej”. Dla miasta, które może się poszczycić posiadaniem najstarszego dworca kolejowego w województwie lubuskim, to wiadomość rewelacyjna i długo wyczekiwana. Ostatni pociąg ze stacji Lubsko odjechał bowiem 1 maja 2011 roku.

Kiedyś przez Lubsko przebiegała Berlinka – jedna z najstarszych linii kolejowych, łącząca Berlin z Wrocławiem. Z Lubska można było dojechać bezpośrednio także do Wiednia. Zatrzymywał się tutaj pociąg „Balkanzug”, z Berlina do Konstantynopola. Przejeżdżał tędy także najszybszy ówcześnie pociąg na świecie „Latający Ślązak”.

Dziś burmistrz zapowiada, że będzie walczyć o przywrócenie połączenia kolejowego na trasie Lubsko – Bieniów.

„Jaja sobie Pan robisz” – skomentował post burmistrza jeden z internautów. A jest z czego?

Jest pięknie, a będzie jeszcze piękniej! Chciałoby się zakrzyknąć, gdyby nie to, że pociąg plastikowy, a dworzec zrujnowany.

komentarz »
  1. Miron 26 lipca 2020 07:19 - Odpowiedź

    Panie De. Nie gloryfikując dokonań Pana poprzedników powiem, że jakbym tego miasta wszerz i wzdłuż nie przeszedł, nie widzę nic, co wskazywałoby na jego rozwój pod Pana przywództwem. Smuci mnie też fakt, że Pana kadencji towarzyszą różnego rodzaju tarcia, czy to z przeciwnikami politycznymi, czy z innymi oponentami, większe, mniejsze, ale dość głośno opisywane w różnego rodzaju mediach i na forach. Miało być tak pięknie, niestety, wyszło, jak zawsze.

Napisz komentarz »