REKLAMA

Wasze sprawy

Wziął sprawy w swoje ręce

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Franciszek Filipczak zrobił nowe ławki do wiaty wybudowanej przy stawach Kwadrat i Przeprawowy w Żarach. Poprzednie przetrwały zaledwie kilka dni. Ukradziono je.

Franciszek Filipczak jest wędkarzem należącym do koła PZW nr 8 Raja w Żarach. Gdy dowiedział się o kradzieży ławek i stołów, zobowiązał się, że wykona nowe ławki na swój koszt.

– Jak obiecałem, cztery ławki dotarły pod wiatę. W przygotowaniu pomogła mi wnuczka Angelika, która też interesuje się wędkarstwem – mówi z dumą F. Filipczak.

Przez prawie rok korzystanie z wiaty było utrudnione, bo nie było gdzie usiąść.

– Policja szybko umorzyła śledztwo, a ciężko jest znaleźć pieniądze lub sponsorów na nowe wyposażenie wiaty, dlatego bardzo dziękujemy Franciszkowi Filipczakowi za wykonanie i dostarczenie czterech ławek – mówi Adam Soból, wiceprezes koła PZW nr 8 Raja w Żarach.

Ławki mają wygrawerowane na oparciach napisy, że są własnością koła, co według wędkarzy ma  zniechęcić potencjalnych złodziei.

– Może ktoś ma jakieś niepotrzebne stoły odpowiadające rozmiarowi ławek i mógłby dostarczyć je pod wiatę. Bardzo dużo osób korzysta z terenu stawów i bardzo taki sprzęt jest potrzebny – apeluje A. Soból.

Napisz komentarz »