REKLAMA

Komunikacja

Wyremontują drogi

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: bj

Prawie 300 metrów drogi w Siodle, ponad pół kilometra w Lubomyślu i 700 w Olbrachtowie – mają być równe jak stół, bo gmina przymierza się do ich remontu.

Do końca września na drogach w trzech miejscowościach gminy Żary pojawią się zupełnie nowe dywaniki asfaltowe.

W Siodle wewnętrzna 290-metrowa (szeroka na 3 metry) droga gruntowa zyska asfaltowy dywanik. Najpierw zostanie wykonana podbudowa z tłucznia, wyrównane też będą pobocza. Na przetarg wpłynęło 7 ofert  firm. Najtańszą (95 tys. 800 zł) złożyło  Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg Podbrzezie Dolne z Kożuchowa. Najdroższa sięgała 169 tys. zł

W Lubomyślu ekipa pojawi się na drodze począwszy od starej świetlicy aż do zjazdu w drogę powiatową łączącą miejscowość z drogą krajową Żary-Zielona Góra. Jej długość to 560 metrów, a szerokość – 3,5 metra W przetargu wzięło udział 8 firm. Różnica w cenach też była spora i sięgała kilkudziesięciu tysięcy złotych – od 176 tys. 500 zł do 131 tys. 500 zł. Najniżej swoje usługi wyceniła również kożuchowska firma.

Najdłuższy odcinek wyremontowany zostanie w Olbrachtowie. Tu droga wewnętrzna liczy 670 metrów długości i ma szerokość 3,5 metra. Inwestycja obejmie rozbiórkę starej nawierzchni bitumicznej, oczyszczenie podbudowy, skropienie emulsją asfaltową, wyrównanie nawierzchni, remont poboczy. O zamówienie walczyło 7 przedsiębiorców. Różnica w zaproponowanych cenach usług sięgała niemal 100 proc. Najmniej, bo 135 tys. zł, chciało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. I to ono dostanie zlecenie. Najdroższa oferta to 253 tys. 500 zł.

Napisz komentarz »