REKLAMA

Samorząd

Wójt bez podwyżki

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Jerzy Adamowicz, wójt gminy Brzeźnica, nie dostanie podwyżki. Radni z jego koalicji wycofali się z pomysłu, aby zarabiał o 260 zł więcej miesięcznie.

Przypomnijmy, uchwała dotycząca podwyżki pensji wójta o 260 zł (obecnie zarabia 9 tys. 260 zł) pojawiła się w porządku marcowej sesji, ale radni nie uchwalili jej, bo nie przyszli na obrady z powodu koronawirusa. Opozycja grzmiała wtedy, że zwiększanie pensji wójtowi jest co najmniej nie na miejscu.

– Z tą podwyżką to jakieś nieporozumienie. Ucina się pieniądze na wszystko, na sport, kulturę, likwiduje wsiom fundusz sołecki, ale dla wójta pieniądze są! – oburzał się radny z opozycji, Maciej Jastrząb.

W porządku poniedziałkowej sesji, 6 lipca, zabrakło uchwały dotyczącej podwyżki.

– Wycofaliśmy ją, bo choć to była symboliczna podwyżka, to zrobił się ogromny szum. Nie bez znaczenia jest też trudna sytuacja finansowa gminy, a także koronawirus – tłumaczy Krzysztof Kosiński, przewodniczący Rady Gminy.

W rozmowie z „Regionalną” wójt J. Adamowicz zarzeka się, że o podwyżkę nie wnioskował. Podkreśla, że to była inicjatywa radnych z jego obozu.

Napisz komentarz »