REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Otarł się o śmierć

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: bj

Jechał wolno i to prawdopodobnie uratowało mu życie. Do groźnego wypadku doszło (w piątek, 3.07.) w Rusocicach, w rejonie zjazdu na autostradę.

Motocyklista jechał od strony Piotrowa do Żar. Nieoficjalnie wiadomo, że jest mieszkańcem jednej z okolicznych wiosek. Z naprzeciwka jechał dostawczy fiat ducato. Świadkowie, którzy zjawili się na miejscu wypadku w kilka chwil po nim, mówili, że prawdopodobnie kierowca busa za późno zauważył, że w związku z przebudową autostrady prowadzi do niej tylko jeden zjazd i w ostatniej chwili chciał skręcić.

Nie zdążył skręcić przed nadjeżdżającym na motocyklu suzuki 54-latkiem. W ten sposób doszło do wypadku na drodze w rejonie Drozdowa i Rusosic, dokładnie na wysokości zjazdu do ronda.

– Na szczęście motocyklista musiał jechać bardzo wolno. To widać po niewielkich uszkodzeniach na nadwoziu fiata. To prawdopodobnie uratowało mu życie – słyszymy od świadków.

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy.

– Motocyklista był nieprzytomny. Pierwszej pomocy udzielał mu przejeżdżający tamtędy przypadkiem ratownik medyczny. Strażacy przejęli go natychmiast po tym, jak dojechali. Przy sobie zawsze mają sprzęt ratowniczy. Potem przekazali go załodze karetki – mówi sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Wymusił

Strażacy przygotowali lądowisko dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się później okazało, obrażenia 54-latka nie były na tyle poważne, by musiał trafić do szpitala wojewódzkiego.

– Zapadła decyzja o transporcie poszkodowanego karetką. Mężczyzna z urazem klatki piersiowej i nogi został przewieziony na SOR 105 Szpitala Wojskowego w Żarach – informuje Ryszard Smyk, szef żarskiego pogotowia.

Na miejsce poza policjantami został wezwany biegły sądowy, który zrobił pomiary i wstępnie ocenił okoliczności wypadku.

Mundurowi też zrobili wstępne ustalenia.

– Kierowca fiata ducato, 28-letni mieszkaniec Wrocławia, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku motocyklem suzuki, kierowanym przez mieszkańca powiatu żarskiego – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Już zostało wszczęte postępowanie w sprawie wypadku. Kierowca fiat będzie odpowiadał przed sądem.

Napisz komentarz »