REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pomóż im wygrać!

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: jb

Strażacy z OSP Niegosławice zachęcają do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jeśli frekwencja w gminie będzie wysoka, dostaną nagrodę. – Marzy nam się nowy wóz bojowy, a tylko mieszkańcy, oddając swoje głosy w wyborach, mogą sprawić, żeby to się spełniło – mówi prezes OSP, Małgorzata Łozowska.

Akcję wymyśliło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminom do 20 tys. mieszkańców, które będą miały najwyższą frekwencję w wyborach, obiecuje nowe wozy strażackie. W drugiej turze do wygrania jest 49 pojazdów, zgodnie z granicami byłych województw.

O frekwencję proszą druhowie z OSP w Niegosławicach.

– W pierwszej turze wyborów frekwencja wyniosła u nas w gminie około 50 procent. To niemało, ale mogłoby być o wiele lepiej. Nie namawiamy nikogo do głosowania na konkretnego kandydata. Taką decyzję każdy podejmuje sam, nam zależy na frekwencji, która pomoże powalczyć o  wóz – mówi M. Łozowska. 

Samochód strażacy mogą dostać bezpłatnie.

– Skoro można dostać nowy samochód wart 800 tys. zł zupełnie za darmo, próbujemy. Wybory dotyczą wszystkich mieszkańców. Przygotowaliśmy całą kampanię, dlaczego i o co walczymy. Razem z przewodniczącym Rady Gminy, Arkadiuszem Szlachetko, porozwieszaliśmy plakaty. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chodziła od domu do domu i do skrzynek pocztowych wrzucała ulotki – tłumaczy pani prezes. 

OSP w Niegosławicach ma jeden nowy wóz.

– Nasza jednostka istnieje od 1947 roku i nowe auto, po uzyskaniu wielu dotacji, otrzymaliśmy pierwszy raz w historii w ubiegłym roku. Oprócz tego jednego wozu mamy jeszcze jelcza GCBA, który ma już blisko 40 lat. Bardzo nam się marzy drugi nowy wóz – mówi M. Łozowska.

 OSP Niegosławice ma około 40 aktywnych strażaków, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 36 osób.

– To są osoby w wieku od 9 do 18 lat. Co roku staramy się wysyłać przynajmniej dwie osoby na szkolenie podstawowe, żeby mogły dołączyć do dorosłej drużyny. A mamy w niej także kobiety, które także jeżdżą do akcji. Wiadomo, że każda jednostka w gminie chciałaby taki wóz, w ubiegłym roku mieliśmy jednak najwięcej wyjazdów ze wszystkich OSP w powiecie, bo 74 i liczymy, że mamy szanse na taki wóz. Nie prosimy o nic, tylko o oddanie głosu w wyborach – mówi M. Łozowska.

O wozy dla swoich jednostek OSP mogą walczyć mieszkańcy wszystkich gmin do 20 tys. mieszkańców, którzy będą oddawać głosy w wyborach prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Napisz komentarz »