REKLAMA

Samorząd

Czy się stoi, czy się leży, radnym dieta się należy

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: jb

Każdy pracownik może skorzystać z płatnego urlopu. Zazwyczaj to 20 lub 26 dni w roku, w zależności od stażu. Można mieć także płatne wolne przez blisko trzy miesiące, ale trzeba być radnym.

Przerwę wakacyjną radni zazwyczaj zaczynają po głosowaniu nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi bądź wójtowi. W poprzednich latach mieli na to termin do czerwca, później w większości gmin była przerwa zazwyczaj aż do końca sierpnia. W tym roku rozkład jest nieco innaczej. Przez epidemię koronawirusa termin przyznawania absolutorium wydłużono do końca sierpnia i wiele gmin z niego korzysta.

Ci, którzy nad absolutorium głosowali w czerwcu, już mają przerwę od pracy albo nie mają jeszcze wcale wyznaczonego terminu sesji. Tak jest w Radzie Miasta Żary, Radzie Gminy Żary, Radzie Powiatu Żarskiego.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 995

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »