REKLAMA

Sport

Siłacz z Iłowej

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: hakma

Krzysztof Anklewicz zdobył aż 3 medale w Pucharze Świata w siłowaniu na rękę.

Przez trzy dni (3-5.07) najlepsi zawodnicy świata w siłowaniu na rękę walczyli po raz 27 w IFA Armwrestling World Cup w Senec (Słowacja).

Reprezentantem Polski w tych prestiżowych zawodach był mieszkaniec Iłowej, Krzysztof Anklewicz, dla którego był to drugi występ w Pucharze Świata. W zawodach startowali uczestnicy z Niemiec, Rosji, Grecji, Francji i Kazachstanu. Wszyscy mieli obowiązek nakładania masek ochronnych, co utrudniało rywalizację.

Naszemu reprezentantowi nie przeszkodziło to wywalczyć trzech medali: dwóch złotych w kategorii Disabled +95kg (lewa ręka, prawa ręka) i brązowego w kategorii Master +95 kg (prawa ręka).

Reprezentanci Polski łącznie zdobyli w zawodach 33 medale.

Zawody w Senec miały być ostatnią fazą przygotowań dla K. Anklewicza przed Mistrzostwami Świata w Orlando (USA) we wrześniu, niestety zostały przełożone na 2021 r.

– Przede mną jeszcze Mistrzostwa Polski, które mają się odbyć na początku września. A czy się odbędą? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać – podsumował sK. Anklewicz. – Chciałbym podziękować wszystkim dotychczasowym sponsorom, którzy mnie wspierają i pomagają mi w realizacji dalszych celów, bez nich moje starty byłyby niemożliwe.

Napisz komentarz »