REKLAMA

Sport

Nowy zarząd w Budowlanych Lubsko

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: hakma

Na walnym zebraniu członków klubu MLKS Budowlani Lubsko wybrano nowy zarząd (2.07.).

Prezesem został Tomasz Duczmal, wiceprezesem Tomasz Bahyrycz, a skarbnikiem Elżbieta Słowik. Skład uzupełnili: Bartosz Łapa, Paweł Bahyrycz i Waldemar Szymczak. Do komisji rewizyjnej wybrano: Alberta Pachowicza (przewodniczący) oraz Wiesława Szymczaka i Roberta Miczke. Obowiązki pierwszego trenera drużyny seniorów powierzono Robertowi Ściłbie, a jego asystentem został Marcin Piech. Szkoleniowcem drugiej drużyny pozostał Robert Miczke, a drużynę kobiecą poprowadzi, tak jak dotychczas, Damian Dworczak.

Nowy prezes był kiedyś zawodnikiem Budowlanych Lubsko i jeszcze dwa lata temu grał w drugim zespole. Teraz prowadzi własną firmę i chce pomóc swojemu klubowi.

– To na pewno duże wyzwanie, ale chciałbym, żeby Budowlani wrócili do 4 ligi, a może nawet wyżej. Będziemy robić wszystko, by właśnie tak się stało – stwierdził prezes.

Na razie zarząd czeka na przelanie dotacji z Urzędu Miasta, bo na koncie klubu zostało około 4 tys. zł, a rozgrywki rozpoczną się już za dwa tygodnie. Póki co burmistrz Lubska, Janusz Dudojć, który był obecny na zebraniu, z powodu pandemii zamroził środki, które miały być przeznaczone na sport. Na razie z ust burmistrza padła deklaracja, że pieniądze będą.

– Pieniądze na sport zostały zabezpieczone i niedługo zostanie ogłoszony nowy konkurs – zapewnił J. Dudojć. – Kluby będą musiały złożyć nowe oferty.

Jednak burmistrz nie potrafi podać konkretnej daty konkursu.

– Klub będzie na razie funkcjonował w oparciu o wpływy z umów ze sponsorami, pozyskanymi przez nowy zarząd oraz wpływy z darowizn od osób prywatnych. Nie ma zagrożenia dla bieżącego funkcjonowania – zapewnił T. Duczmal.

Napisz komentarz »