REKLAMA

Sport

Stal buduje dream team

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: hakma

Stal Jasień to zasłużony klub w naszym województwie. W ubiegłym roku obchodził 70-lecie istnienia. Choć po spadku z okręgówki, piłka powoli umierała w Jasieniu, znalazł się ktoś, kto chciał ratować klub chylący się ku upadkowi.

Nowy prezes z nowym zarządem postanowili przywrócić klubowi dawny blask.

– Zostałem poproszony przez zawodników Stali Jasień o pomoc w odbudowaniu klubu. Pochodzę z Jasienia, tu się urodziłem i wychowałem, więc chciałbym, aby klub znalazł się minimum w klasie okręgowej – deklaruje nowy prezes, Mariusz Sierka.

Prezes zakasał rękawy i wziął się do roboty. Do współpracy namówił sponsorów. Zatrudniono znanego, pochodzącego z Jasienia trenera, Sylwestra Buczyńskiego, kierownikiem zespołu został Marek Buczyński, a do klubu ściągnięto bardzo dobrych piłkarzy, którzy mają za sobą przeszłość ekstraligową.

– Miałem już iść na emeryturę – śmieje się trener S. Buczyński – ale prezes namówił mnie, żebym spróbował odbudować drużynę i zgodziłem się. Przecież stąd pochodzę i tutaj zaczynałem przygodę z piłką.

Do zespołu powrócili piłkarze bardzo mocno z nim związani: Bartłomiej Toczaniuk i Grzegorz Żurawiński (powrót z Granicy Żarki Wielkie). Na bramkę wraca Adrian Pas, który będzie rywalizować o miejsce w zespole z powracającym z Guben Marcinem Stankiewiczem. Kadrę zespołu zasilą także: Krzysztof Wierzbicki (Górnik Zabrze, Lechia Zielona Góra, Santos Świebodzin, Czarni Żagań oraz Carina Gubin), Paweł Wojtysiak (Lechia Zielona Góra, Carina Gubin), Dawid Kędziora (ZAP Zbąszynek), Filip Kiliński (Falubaz Zielona Góra), Mateusz Żebrowski (Zagłębie Lubin). Do treningu wrócił również doświadczony i utalentowany Tomasz Wawrzyniak.

Prezes ma także nadzieję, że dzięki staraniom zarządu na stadion powrócą kibice

– Wierzę, że od pierwszej kolejki będą nas wspierać na trybunach. Myślę, że mecze sparingowe będą dobrą okazją do obejrzenia w akcji nowych piłkarzy – zachęca.

Napisz komentarz »