REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Usypali nam kopiec na drodze!

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy Dzikowic w gminie Szprotawa na nową asfaltową drogę. Przez wysoko położoną nawierzchnię, woda wlewa się na im na podwórka.

Do redakcji zadzwonił zdenerwowany Marian Kowalczyk.

– Cieszyliśmy się, że doczekamy się nowej drogi. Problem w tym, że zanim wylali na niej asfalt, zrobili tak wysoką podbudowę, że teraz deszczówka wlewa się nam na posesje! – żali się mieszkaniec Dzikowic. – Usypali nam na drodze taki kopiec, a zapomnieli o zniwelowaniu wysokości między nową nawierzchnią a zjazdami na posesje. Jednym wysypali żwir, drugim – nie!

Pan Marian dodaje, że sama droga też pozostawia wiele do życzenia.

– Jest jakaś chropowata. Gdy słońce mocniej przygrzeje, asfalt klei się do butów. Nie wiem, czy gmina odebrała już roboty, ale jeśli tak, to ja dziękuję za takie badziewie! – kwituje.

Jan Litwinka, kierownik wydziału inwestycji i ochrony środowiska Urzędu Miasta w Szprotawie, zapewnia, że roboty jeszcze nie dobiegły końca.

– Wykonawca jest w trakcie niwelowania różnic między poboczami a przebudowaną drogą. Na wszystkich zjazdach na posesje pojawi się tłuczeń – zaznacza i dodaje, że po interwencji „Regionalnej” wybierze się na miejsce, aby obejrzeć zjazd u pana Mariana. – Zrobimy wszystko, aby ten pan był zadowolony.

Dodajmy, że roboty w Dzikowicach za 396 tys. zł wykonuje Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu „Dubiel” ze Szprotawy.

Napisz komentarz »