REKLAMA

Sport

To był rzut życia

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Mateusz Kwaśniewski, wychowanek szprotawskiego Uczniaka, ustanowił nowy rekord życiowy w rzucie oszczepem, na ogólnopolskim mityngu w Łodzi.

Mateusz posłał oszczep na odległość 80 m i 15 cm i zdobył złoty medal.

– W porównaniu ze swoimi poprzednim wynikiem – 79.76 – dużo nie poprawiłem, ale cieszę się, że w końcu udało się przekroczyć magiczną barierę 80 metrów – powiedział popularny „Kwasek”, jak nazywają go trener i koledzy z Uczniaka Szprotawa. – Mimo wszystko, jest jeszcze dużo do poprawienia, bo technicznie to dziś wyglądało słabo. Jeśli chodzi o przygotowania, to przez pandemię, jeszcze jestem w okresie przejściowym. Wierzę, że z optymalną formą wyrobię się na mistrzostwa Polski, za dwa miesiące.

Kwaśniewski obecnie reprezentuje klub AZS UMCS-u Lublin i przy okazji ustanowił rekord województwa lubelskiego. Dumny z niego jest jego pierwszy trener, Zygmunt Szwarc z Uczniaka. – „Kwasek” zrealizował swoje marzenie i po kliku latach ciężkiej pracy, dołączył do grona 80-metrowców – mówi Szwarc.

Wedle statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Kwasek jest 18. zawodnikiem w Polsce, który rzucił ponad 80 metrów nowym typem oszczepu.

Napisz komentarz »