Pancerniacy najlepsi!

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Siatkarze 34. Brygady Kawalerii Pancernej zostali mistrzem 4. edycji Żagańskiej Ligi Michała.

Zadecydowało o tym ich zwycięstwo w meczu ostatniej kolejce rozgrywek, w piątek, 3 lipca, w żagańskiej Arenie. Pancerniacy w pokonanym polu zostawili Pasjonatów Wektormedia Żagań, wygrywając 3:1 (25:27, 25:22, 25:15, 25:20), choć musieli wspiąć się ma wyżyny siatkarskich umiejętności, aby zapewnił sobie mistrzowski tytuł.

Pasjonaci, mimo braku dwóch zawodników wygrali pierwszego seta 27:25. W drużynie 34-tej Brygady pojawiły się nerwy co skutkowało żółtymi kartkami oraz jedną czerwoną. Drugi i trzeci set należał do wojskowych, którzy wygrywając 25:22 oraz 25:15, przechylili szalę na swoją korzyść. Czwarty set to walka punkt za punkt, ostatecznie silniejszym okazał się zespół „wojskowych”, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Nie odbyło się drugie spotkanie ostatniej kolejki, bo drużyna Szalonych Wojowników nie przystąpiła do walki oddając walkowerem spotkanie Żubrom z Brzeźnicy. Wręczenie pucharów i nagród dla wszystkich zawodników odbędzie się na Mini Turnieju, 8 września.