REKLAMA

Samorząd

Trzeba rozwiązać radę przedsiebiorców

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Uważa Łukasz Matyjasek, żarski radny i przedsiębiorca. – W tym trudnym czasie pandemii Społeczna Rada Przedsiębiorców nic nie zrobiła. Trzeba ją rozwiązać – nie przebiera w słowach.

Zarzuty stawiane Społecznej Radzie Przedsiębiorców padły podczas posiedzenia komisji komunalnej, w której uczestniczyli radni.

– Działają kilka lat, a nic nie zrobili – uważają radni.

– Mogli zorganizować spotkania z przedsiębiorcami, poinformować ich o tym, jak uzyskać pomoc. Wspierać głównie małe firmy, które nie mogą sobie pozwolić na sztab ludzi, którzy zajmą się pozyskiwaniem pomocy, a nie zrobili nic – twierdzi Ł. Matyjasek, wiceprzewodniczący Rady Miasta. – To dla tych najmniejszych przedsiębiorców powinna działać Rada i ich wspierać. W Żarach jest ponad 4 tys. małych firm, nie można ich lekceważyć – dodaje radny.

A co zrobili radni dla przedsiębiorców? Do tej pory nawet nie spotkali się z przedsiębiorcami, którzy do Mariana Popławskiego, przewodniczącego Rady Miasta, złożyli wniosek o zwołanie sesji, na której mogliby przedstawić swoją sytuację. Udało się co prawda ustalić termin komisji komunalnej, na którą mają być zaproszeni przedsiębiorcy, ale dopiero na  21 lipca, czyli środek wakacji.

Rada od Róż

Prezesem Społecznej Rady Przedsiębiorców na lata 2019-2023 jest Grażyna Bar, wiceprezesem Jolanta Tomalak, a sekretarzem Elżbieta Husar-Pietrzak. Do Rady zapisało się około 30 przedsiębiorców z Żar. Są to między innymi: Sebastian Kruszelnicki z BHP Consulting, Tomasz Żółkiewicz z Tempus Polska, Justyna Molenda z Computernetu, Izabela Niekało z OSK Partner, Marek Czekajło z Metal Makowska czy Joanna Małecka z OPZL.

Radę powołała Danuta Madej, burmistrz Żar. Koszty funkcjonowania Rady pokrywane są za zgodą burmistrza z budżetu miasta. Od kilku lat Rada corocznie przyznaje nagrody gospodarcze Żarskie Róże Biznesu.

Napisz komentarz »