REKLAMA

Samorząd

Nie ma o czym rozmawiać

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Mówi Danuta Tomczak, mieszkanka Żagania, której dane osobowe burmistrz podał na sesji i zapowiedział, że przyjdzie do niej, porozmawiać o tym, dlaczego chce referendum w sprawie jego odwołania.

„Regionalna”: Dlaczego podpisała się pani pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania burmistrza Andrzeja Katarzyńca?

Danuta Tomczak: Bo nie podoba mi się cały ten bałagan w mieście. Dopiero po interwencji w „Regionalnej” zaczęli kosić trawniki. A trawy były już po pachy i w wielu miejscach dalej tak jest! Przed wyborami było dużo obietnic, dziś widzę mało roboty i ciągłe narzekanie na brak pieniędzy. Nie podoba mi się taka polityka zamykania i oszczędzania. Żagań nie ma już przytuliska dla psów, basen został zamknięty na cztery spusty, widzę dziwną politykę w szkołach, nie pozwala się rodzicom na posyłanie dzieci tam, gdzie chcą. Przykro na to patrzeć.

Burmistrz na sesji nie tylko przeczytał pani nazwisko, ale podał też pani wiek i ulicę, przy której pani mieszka. I zaznaczył, że po skończeniu obrad, wybierze się do pani.

To było co najmniej nieeleganckie, pomijając już ustawę o ochronie danych osobowych. Burmistrz mógł podać nazwisko, ale z tym wiekiem i ulicą, przy której mieszkam, to już trochę przesadził. Może nie wytrzymał emocjonalnie? W ogóle nie rozumiem, po co miałby do mnie przyjść? Ja nie mam z nim o czym rozmawiać. W każdym razie, w dniu sesji do mnie nie przyszedł, choć wiele osób, oglądających sesję, dzwoniło do mnie w tej sprawie, informując, że czeka mnie wizyta pana Katarzyńca. Byli oburzeni jego zachowaniem. Moim zdaniem, rozmowa nic nie zmieni.

Radni wspierający Andrzeja Katarzyńca twierdzą, że działacie na rzecz byłego burmistrza, Daniela Marchewki.

To bzdura. Podkreślam, że nikt mnie nie zmuszał do podpisania się pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady Miasta. To był mój suwerenny wybór. Mam 70 lat i ciągle jeszcze zdrowy umysł. Wiem, pod czym się podpisuję!

Napisz komentarz »