REKLAMA

Samorząd

Kwiczą świnie

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Tak skwitował akcję referendalną wiceprzewodniczący Rady Miasta, Piotr Łoś, który na Facebooku zarzucił jego inicjatorom, że działają nielegalnie.

Piotr Łoś wytknął komitetowi referendalnemu, że wedle ustawy powinien na swój koszt podać do wiadomości mieszkańców informację o takiej inicjatywie poprzez ogłoszenie w prasie. Pod jego postem rozgorzała dyskusja, czy referendum jest potrzebne i kto za nim stoi.

Radny szybko okrasił wpis anegdotą.

–  W internecie znalazłem taki wierszyk pt. „Kwiczą świnie” – pochwalił się Łoś na swoim profilu na Facebooku. Czytamy w nim: „Kwiczą świnie rozpasane Od koryta odrywane Kiedy słucham ich narracji O gwałceniu demokracji Która wtedy tylko ginie Kiedy władze tracą świnie To mnie taka myśl nachodzi Nie o WOLNOŚĆ świniom chodzi Pełen fałszu jest ten kwik Bo to o koryto krzyk Zawłaszczone, rozkradane Słusznie świniom odbierane Wie już cała okolica Że ów kwik to Targowica”.

– „Ale wierszyk do Rudego i jego ekipy pasuje idealnie” – skomentował radny Dariusz Jadach.

Radny Łoś podzielił się na Facebooku również inną uwagą.

– Nasuwa się pytanie, czy potrzebne nam te referendum. Przypomina mi się rok 2013, gdzie za wszelką cenę starano się o przejęcie władzy przez pewną grupę ludzi, którzy ponownie wyciągnęli swoje macki aby tego dokonać. Zapewniam że obecna władza idzie w dobrym kierunku i nie oczekujmy że w ciągu półtora roku wykona to, co zaplanowała na pięć  lat. Nie pozwólmy się zmanipulować! – zaapelował radny Łoś.

Napisz komentarz »