REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Komu przeszkadzały?

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: bj

Tuje rosły od 4 lat. Posadzone na placu zabaw, zakupione przez rodziców z okazji 70-lecia istnienia szkoły. Zniknęły jak kamfora na początku wakacji.

Złodziej lub złodzieje grasowali na placu zabaw Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach w nocy z soboty, 27.06. na niedzielę, 28.06. Wykopali i wynieśli ok. 20 kilkudziesięciocentymetrowych krzaczków. Jeden zgubili po drodze.

– Gdy to zobaczyłam, bardzo się zdenerwowałam. Tuje rosły przy placu zabaw. Miały być piękną pamiątką naszego okrągłego jubileuszu. Dodatkowo tworzyły taki zielony zakątek – mówi Marzena Mosakowska-Wrona, dyrektorka szkoły.

Tuje były szmaragdowe, więc plac też się tak nazywał.

– Teraz jest nam bardzo przykro, gdy drzewek nie ma – dodaje M. Mosakowska-Wrona. Dwa lata temu, też zniknęły dwie sztuki, ale zniszczenia były o wiele mniejsze. – Teraz na plac zabaw przy płocie patrzę z przykrością. Bardzo nam zależało, by to miejsce mogło służyć wszystkim mieszkańcom. Trudno zrozumieć, że znalazł się ktoś, kto tego nie uszanował – dodaje M. Mosakowska-Wrona.

Zanim kupisz, zapytaj

Pracownicy szkoły proszą każdego, kto mógł być świadkiem kradzieży, widział kogoś, kto w nocy kręcił się na terenie szkoły, o przekazanie tych informacji w sekretariacie szkoły, poprzez profil na Facebooku lub telefon na policję.

– Kradzież została zgłoszona. Zostało już wszczęte dochodzenie – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

– Być może złodzieje będą chcieli sprzedać tuje, dlatego przestrzegamy przed kupnem tych kradzionych. Warto dopytać o pochodzenie drzewek, jeśli kupujemy z niepewnego źródła – kończy M. Mosakowska-Wrona.

Napisz komentarz »