REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Okradli staruszki na 30 tys. zł!

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Uwaga! Po Żaganiu krążą oszuści podający się za pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i okradają starsze osoby. Ich ofiarą padły dwie kobiety w wieku 88 i 93 lat.

Oszuści zapukali do mieszkania dwóch starszych pań, podając się za pracowników socjalnych, oferując przeprowadzenie bezpłatnych badań (we wtorek, 23 czerwca). Starsze kobiety zaprosiły do swojego mieszkania niezapowiedzianych gości. W momencie, kiedy kobieta symulowała wykonywanie badań na staruszkach, mężczyzna buszował po mieszkaniu, kradnąc pieniądze. Jego łupem padło 30 tys. zł.

– Kolejny raz jesteśmy świadkami tego, jak przestępcy bez skrupułów wykorzystują łatwowierność starszych osób, które ufając im, tracą oszczędności całego życia – zaznacza sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań. – Pomimo nieustannych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów. Po raz kolejny apelujemy do starszych, samotnie mieszkających osób, o czujność, rozsądek i rozwagę!

Napisz komentarz »