REKLAMA

Sport

Worek medali lekkoatletów Agrosu

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Małgorzata Fudali Hakman, Piotr Piotrowski

Przez dwa gorące dni zmagali się w konkurencjach lekkoatleci z województwa lubuskiego.

Na żarskim stadionie Syrena 25 czerwca żaranie rozegrali Mistrzostwa Województwa LDK w lekkoatletyce w grupach wiekowych U12, U14 i U16, a w piątek na Błękitnej Lagunie pojawili się sportowcy, którzy rozegrali konkurencje rzutowe i skocznościowe w ramach mityngu Bolesława Chrobrego i Ottona III.

W Mistrzostwach Województwa LDK żarscy lekkoatleci zdobyli aż 28 medali, w tym 11 złotych.

Na podium stawali w kategorii U16 Blanka Salamon, Emilia Fabiszewska, Lena Falińska, Kinga Pecyna, Jakub Szakoła, Sebastian Jankowski, Kacper Mysiorek, Mac Szymon, Sebastian Jankowski, Weronika Kwaśniak, Maria Marciniak, Lena Falińska, Julia Pietrusiak, Fabian Deć, Jakub Szakoła, Wiktoria Guszpit Wiktoria Guszpit. W kategorii U14: Oliwia Szymańska, Ada Wasilewska, Bartosz Dziok, Laura Nowacka, Natalia Wojakowska. W U12: Blanka Urszulak i Milan Barszczyk.

Pech Junga

W konkurencjach rozegranych w Żarach w ramach mityngu Chrobrego i Ottona wzięli udział reprezentanci Agrosu Żary. O sporym pechu może mówić Marcin Jung, który w czterech konkurencjach meldował się tuż za podium. Czwarte miejsce zajął w skoku wzwyż (1.80), pchnięciu kulą (13.13), rzucie dyskiem (37.60) i skoku w dal (6.17.). Reprezentant Agrosu brąz natomiast wywalczył w rzucie oszczepem, w rywalizacji do lat 18 (37.54). Na najniższym stopniu podium w skoku w dal stanął Kewin Singh (6.18). Alicja Dudkiewicz wywalczyła brąz w pchnięciu kulą (11.60). Niewiele jej też brakowało do medalu w dysku (czwarta lokata, 32.14).  Dwa krążki zgarnęła Zuzanna Mistoń. Złoto wywalczyła w skoku w dal (5.20) i brąz w oszczepie (30.84). Zresztą, zawodnicy Agrosu zdominowali tą pierwszą rywalizację. Na podium stanęli również: Oliwia Szymańska (4.20) i Iga Ognik (4.06). Z trzema medalami do domu wróciła Kinga Pecyna (srebro w pchnięciu kulą 10.04 oraz rzucie dyskiem 34.64 oraz brąz w rzucie młotem 33.79).

Będzie mityng w Żarach?

Według trenera żarskich lekkoatletów były to bardzo wartościowe sprawdziany w ramach przygotowań do sezonu.

– Wszyscy odczuliśmy te przerwę i naprawdę cieszymy się, że w końcu możemy wrócić do startów i treningów. Te dwa mityngi zorganizowane w Żarach przyniosły kilka fajnych rezultatów. Będziemy jeździć teraz na wszystkie zawody, bo na początku września zaczynamy starty w Mistrzostwach Polski. Oprócz tego mamy przygotowane dwa krótkie obozy w Słubicach i Wałczu – poinformował Dariusz Wisz, trener lekkoatletów w Agrosie Żary.

Szkoleniowiec żarskich lekkoatletów poinformował także, że trwają rozmowy na temat zorganizowania pod koniec sierpnia żarskiego mityngu na Syrenie.

Napisz komentarz »