REKLAMA

Kronika policyjna

Napad z nożem w ręku

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

500 zł, paczki papierosów i butelki wódki zażądał od sprzedawczyni 24-letni napastnik. Z nożem w ręku wpadł do sklepu.

Na widok zamaskowanego, ubranego w kominiarkę mężczyzny, kobieta ze sklepu monopolowego przy ul. Sportowej w Żaganiu wpadła w panikę. Zaczęła krzyczeć i schroniła się za ladą. Kobieta spełniła żądania nożownika. Bała się o swoje życie. W sklepie był też jej chłopak.

– Nie bój się, nie zrobię ci krzywdy – uspokajał ją napastnik, który też wszedł za ladę. Żądał wydania pieniędzy. – Ile? – zapytała przerażona ekspedientka. – 500 zł – odparł 24-latek.

Gdy kobieta wyciągnęła żądaną sumę z kasy, mężczyzna chciał jeszcze papierosy i wódkę. – Niech pan sobie wybierze jakiekolwiek – odparła przerażona kobieta.

Napastnik chwycił papierosy i wódkę, wyszedł ze sklepu. Po chwili sprzedawczyni zadzwoniła po policję.  – Pomimo tego, że mężczyzna był zamaskowany, został wytypowany i zatrzymany cztery dni po zdarzeniu, 23 czerwca – informuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań. – Usłyszał zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Póki co, sąd zastosował wobec 24-latka trzymiesięczny areszt.

Napisz komentarz »