REKLAMA

Sport

Sprotavia się rozpędza

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy piłkarze nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu w klasie okręgowej.

Po zwycięstwie 3:0 z Deltą Sieniawa Żarska (bramki: Kalu Uche, Piotr Czarnecki, Mateusz Krawczyk), w kolejnym sparingu  podopieczni Andrzeja Wilczackiego zremisowali 3:3 z Arką Nowa Sól, świeżo upieczonym czwartoligowcem. I znowu umiejętnościami strzeleckimi popisał się nigeryjski napastnik Sprotavii, Kalu Uche, który do siatki trafił dwukrotnie. Trzeciego gola dla szprotawian zdobył Piotr Czarnecki.

Z drużyny ubył Jędrzej Kononowicz. Za to Sprotavia ma nowego bramkarza. To doświadczony, 44-letni Grzegorz Kraska, który grał w Zamecie Przemków. Do zespołu ściągnął go trener Wilczacki, który był trenerem drużyn młodzieżowych Zametu.

– Zrobiliśmy wszystko, aby utrzymać skład z poprzedniego sezonu. Bazujemy głównie na wychowankach. Doświadczenie do zespołu wniesie nowy bramkarz, G. Kraska – mówi wiceprezes klubu, Dariusz Marciniak. – Naszym celem jest środek tabeli, radość z gry i wyników, ale bez nadmuchiwania balonika o nazwie „awans”.

W kolejnych meczach kontrolnych Sprotavia sprawdzi formę z Czarnymi Rudno (4 lipca), Tęczą Krosno Odrzańskie (8 lipca), Piastem Iłowa (11 lipca) oraz Sokołem Jerzmanowa (18 lipca). 25 lipca szprotawianie zainaugurują rozgrywki klasy okręgowej meczem na własnym stadionie, z Alfą Jaromirowice.

Napisz komentarz »