REKLAMA

Kronika policyjna

Pilnujemy się bardziej

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: bj

Lista osób objętych kwarantanną w powiecie żarskim cały czas przekracza setkę, w mijającym tygodniu wahała się od 102 do 117.

To osoby, zarówno przybyłe z zagranicy, jak i te, co do których decyzję podjął Sanepid. Inspektor sanitarny objął izolacją domową 6 osób, 2 przebywają na kwarantannie, a kolejnych 38 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Ani jeden mieszkaniec powiatu nie pozostaje w szpitalu.

Zadaniem mundurowych jest codzienna kontrola, czy osoby te przebywają w izolacji i z nikim się nie kontaktują. Policjanci nie odwiedzają tylko tych osób, które mają zainstalowaną specjalną aplikację, dzięki której potwierdzają, że nie wychodzą na zewnątrz.

Jak się okazuje, mieszkańcy są coraz bardziej zdyscyplinowani.

– Wyłącznie 27 i 28.06. stwierdziliśmy po jednym przypadku niestosowania się do zasad kwarantanny. Każdorazowo te sprawy są wyjaśniane. Natomiast policjanci nie stosowali pouczeń, mandatów oraz wniosków o ukaranie do sądu lub Sanepidu w związkiem z naruszaniem przepisów sanitarnych – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »