REKLAMA

Polityka

Trzaskowski wygrywa w Żarach i Żaganiu

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Za nami pierwsza tura wyborów na prezydenta RP. Andrzej Duda zdobył w niej 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,46 proc. Obaj kandydaci zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów w niedzielę (12.07). W województwie lubuskim najwięcej głosów zdobył Rafał Trzaskowski.

W Żarach, Żaganiu, Lubsku i Łęknicy wygrał Rafał Trzaskowski. W pozostałych gminach powiatu żarskiego i żagańskiego lepszy był Andrzej Duda i to on miał lepszy wynik w całym powiecie żarskim i żagańskim. Natomiast w województwie lubuskim wygrał Rafał Trzaskowski, który uzyskał blisko 37 proc. głosów. Andrzej Duda uzyskał poparcie nieco ponad 34 proc. wyborców.

Hołownia lepiej

Trzecie miejsce w województwie lubuskim z wynikiem znacznie lepszym niż w całej Polsce zajął Szymon Hołownia. Zdobył blisko 18 proc. głosów. Jego wynik w całym kraju to niecałe 14 proc. W powiecie żarskim zagłosowało na niego ponad 21 proc. wyborców, natomiast w powiecie żagańskim – 17,6 proc.

Kolejne miejsca w naszych powiatach zajęli Krzysztof Bosak (6 proc. głosów  w powiecie żarskim i 5,5 proc. w powiecie żagańskim), Robert Biedroń (odpowiednio 2,05 proc. i 2,33 proc.) oraz Władysław Kosiniak Kamysz (1,74 proc. i 2,09 proc.). Pozostali kandydaci mieli wyniki poniżej 0,5 proc. głosów.

Najwięcej w Żaganiu i Żarach

Frekwencja w powiecie żarskim wyniosła 58,2 proc., natomiast w powiecie żagańskim – 57,42 proc. Najwięcej głosujących przy urnach stawiło się w Żarach, gdzie frekwencja przekroczyła 61 proc. i Żaganiu, gdzie zagłosowało blisko 62 proc. uprawnionych. Najmniejsze zainteresowanie wyborami było w gminie Tuplice w powiecie żarskim oraz w gminie Gozdnica w powiecie żagańskim. Zagłosowało tam niewiele ponad 50 proc. uprawnionych.

Druga tura wyborów, która wyłoni prezydenta RP, odbędzie się w niedzielę, 12.07. Głosować w lokalach wyborczych będziemy od godz. 7 do 21.

 

 

Napisz komentarz »