REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus znowu u nas

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: bj

Kolejne przypadki zakażeń koranowirusem w powiecie żarskim.

W sobotę, 20.06., potwierdzona została informacja o dwóch kolejnych zarażonych COVID-19.

– To dwaj mężczyźni, jeden młody, drugi w średnim wieku. Obaj przebywają w izolacji domowej – informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Młodszy z zakażonych mężczyzn jest tegorocznym maturzystą. Nieoficjalnie wiadomo, że chłopak chodzi do szkoły niepublicznej w Lubsku.

Rozmawiamy z jego ojcem, strażakiem-ochotnikiem z Brodów. Zapewnia, że nie mógł zarazić się na żadnej z akcji, bo nie brał w nich ostatnio udziału.

Zaraził się na zakupach?

– Przylazło to chyba z Gubina. Byłem akurat w kilku marketach. A tam był tłum ludzi. To przecież w tamtych okolicach był zakażenia, a to gdzieś na wiosce, a to w zakładzie u Iwanickich. Może ktoś bezobjawowo chorował. Syn chyba ode mnie się zaraził. Teraz wiem, że trzeba uważać i chodzić w maseczce – mówi zakażony strażak z Brodów. Nie ma żadnych objawów. – Miałem tylko czerwone gardło. Zawiozłem żonę do lekarza. Lekarka mówiła, żeby na wszelki wypadek jechać do Zielonej Góry zrobić test. To pomyślałem, że też zrobię. I wyszedł dodatni – wyjaśnia.

Opowiada, że na jego domu wiatr pozrywał dach, trochę szkód narobił.

– Chłopaki z remizy pomagali dach naprawić. Wszystkie osoby, z którymi miałem kontakt, mają ujemne wynik – mówi.

– Przebadano też 30 urzędników i członków obwodowych komisji wyborczych, od których zostały pobrane wymazy (we wtorek, 23.06.). Bo 2 osoby z urzędu miały kontakt z osobą zakażoną i przebywają w izolacji – mówi Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Kilkunastu maturzystów ze szkoły, do której chodzi zakażony maturzysta, zostało objętych nadzorem epidemicznym.

Kolejny zakażony

Z kolei w niedzielę, 21.06., statystyki odnotowały kolejny przypadek mieszkańca powiatu żarskiego.

– To starszy mężczyzna. Jest w dobrym stanie, ale przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze – dodaje A. Chmielińska-Ciepły.

– Zakażenia z soboty to mieszkańcy Brodów. Natomiast z niedzieli – mieszkaniec Bieniowa – precyzuje Józef Radzion, żarski starosta.

Napisz komentarz »