REKLAMA

Kultura, Oświata

Po wakacjach wrócą do ławek

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: jb

Powrót uczniów do nauki w szkołach ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Dziś (piątek, 26 czerwca) uczniowie i przedszkolaki kończą rok szkolny. Na lekcjach w szkole byli ostatnio przed 12 marca. Na czas epidemii rząd zawiesił zajęcia w szkołach i przedszkolach w całym kraju, a uczniowie w domach łączyli się nauczycielami przez internet, żeby realizować program nauczania. Od 25 maja zajęcia, ale tylko opiekuńcze, uruchomiono dla uczniów z klas 1-3 podstawówek. Starsi mogli skorzystać jedynie z konsultacji z nauczycielami w szkołach, ale dopiero od czerwca.

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że uczniowie do szkół wrócą od września.

– Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja – mówił.

Nie wiadomo jednak, czy faktycznie tak będzie, bo jednocześnie Ministerstwo Edukacji Narodowej cały czas prowadzi prace nad udoskonalaniem platformy do edukacji zdalnej.

– Obecna sytuacja epidemiczna pozwala nam mówić o powrocie dzieci we wrześniu do szkół. Na dziś mamy taka sytuację. Na bieżąco monitorujemy zakażenia i będziemy reagowali na ewentualne zmiany trendu – dodaje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Napisz komentarz »