REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Strefa relaksu po żagańsku

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Kąpielisko przy ul. Niepodległości jest zamknięte na cztery spusty z powodu fatalnego stanu. Mieszkańcy będą musieli zadowolić się krytą pływalnią Arena. Albo mogą skorzystać z atrakcji moczenia nóg w rozkładanym baseniku. Burmistrz nazywa to strefą relaksu.

Na kąpielisku przy ul. Niepodległości nie będzie przenośnych baseników, które urzędnicy kupili w ubiegłym roku za 149 tys. zł. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, do użytku będzie tylko jeden z nich, większy.

– Basen przeniesiono na Arenę, gdzie został rozłożony tuż przy krytej pływalni, skąd jest przejście na teren otwarty. Obok pojawi się strefa relaksu, leżaki i mała gastronomia. To wszystko w ramach poszerzenia letniej oferty Areny – zachwala burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Dzięki rozszerzeniu oferty o basenik, będziemy mogli wpuścić więcej osób na teren pływalni i tym samym spełnić obostrzenia sanitarne.

Basenik ma ruszyć z początkiem lipca. Póki co, napełniany jest wodą. Burmistrz dodaje, że od 1 lipca wszystkie dzieci z Żagania, w tym uczniowie szkół podstawowych i średnich, będą mogły korzystać z pływalni Arena za darmo, w godzinach 10.00-13.00.

A co z kąpieliskiem przy ul. Niepodległości?

– Plan jest taki, aby wyremontować jego nieckę z pieniędzy, które pozyskamy ze sprzedaży pensjonatu Młynówka i restauracji Cesarski Ogród – zapowiada Katarzyniec. – Szukamy też zewnętrznych projektów, w ramach których moglibyśmy sfinansować tę inwestycję.

Tyle burmistrz – optymista. Wydaje się jednak, że basen szybko remontu się nie doczeka, bo sprawa eksmisji użytkowników Cesarskiego Ogrodu utknęła w sądzie, z kolei zgodę na sprzedaż Młynówki musi wydać Lubuski Konserwator Zabytków, co też może potrwać kilka miesięcy.

Napisz komentarz »