REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Cisza najważniejsza

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Norbert Królik

Kierowcy muszą stać w korkach i nadrabiać ponad kilometr drogi, objeżdżając remont ulicy Zielonogórskiej w Żarach, bo urzędnicy nie chcą otworzyć dla ruchu łącznika na ul. Poznańskiej.

Władze Żar nie chcą otworzyć ul. Poznańskiej na odcinku przebiegającym przez park na czas remontu ul. Zielonogórskiej. To wydłuża drogę do sądu i dla mieszkańców pobliskiego osiedla o ponad kilometr. Dodatkowo naraża ich na codzienne stanie w korkach.

O zmianę organizacji na czas przedłużającego się remontu prosił radny Tadeusz Płóciennik, który mieszka w dzielnicy lotnisko.

Burmistrzowie Żar pozostają jednak niewzruszeni

– W naszej ocenie nawet czasowe wprowadzenie ruchu na tym odcinku spowoduje naruszenie ciszy i bezpieczeństwa osób korzystających z parku – twierdzi Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar odpowiedzialny za infrastrukturę.

Wiceburmistrz przekonuje, że po otwarciu drugiej części parku stanowi on jedną całość i umożliwienie przejazdu samochodów choćby w jednym kierunku ul. Poznańską byłoby niebezpieczne.

– Przechodząc przez każdą ulicę, nawet w parku, trzeba zachować ostrożność – ripostują kierowcy i podkreślają, że otworzenie łącznika ułatwiłoby życie wielu osobom, które dzisiaj chcąc dojechać od al. Jana Pawła II do ul. Poznańskiej muszą jechać objazdem ulicami Żabikowską, Jagiellońską, Kilińskiego, Drzymały, Zielonogórską. Łącznie zamiast pokonać 300 metrów, muszą jechać 1 tys. 500 metrów.

Burmistrzowie tego jednak nie rozumieją, bo ani Danuta Madej, ani jej zastępcy, Olaf Napiórkowski i Patryk Faliński, tamtędy do pracy codziennie nie jeżdżą.

Napisz komentarz »