REKLAMA

Samorząd

W Lubsku robi się gorąco

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: bj

Mieszkańcy zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania burmistrza Lubska i radnych. Janusz Dudojć nie wierzy, że sami wpadli na ten pomysł.

Grupa mieszkańców chce odwołania burmistrza Lubska Janusza Dudojcia i radnych. Napisali w tej sprawie do Stanisława Blonkowskiego, dyrektora Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze. Zbierają już podpisy pod wnioskiem o referendum.

Burmistrzowi stawiają trzy zarzuty – podejmowania działań na szkodę mieszkańców, nieudolnego zarządzania Urzędem Miasta oraz lekceważenia sołtysów i mieszkańców wsi. Wśród argumentów podają m.in. próbę likwidacji szkoły, niszczenie kultury, drastyczne podniesienie opłat za cmentarze, zastraszanie dyrektorów, odbieranie im dodatków, zwalnianie pracowników, narażanie gminy na koszty sadowe w związku z tym, brak współpracy z sołectwami, aroganckie zachowanie w stosunku do sołtysów, próbę odebrania sprzętu należącego do sołectw.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 940

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »