REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Dżentelmeńska pogawędka

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: jb

Od bandziorów i alkoholików naubliżali sobie radny Dariusz Jadach z byłym dyrektorem SP nr 5, Tomaszem Szewczykiem.

Poszło o wpis na facebookowym profilu Urzędu Miasta w Żaganiu, dotyczący decyzji, jaką burmistrz podjął w sprawie liczby klas pierwszych w SP nr 1. Andrzej Katarzyniec nie pozwolił na otwarcie dwóch klas.

W komentarzu pod postem, rujnowaniem oświaty w Żaganiu nazwał tę decyzję Szewczyk. W odpowiedzi Jadach napisał, że Szewczyk jest nazywany bandziorem, bo pracował kiedyś jako ochroniarz w dyskotece. Na co Szewczyk zrewanżował mu się wpisami o problemach alkoholowych.

Czy panowie ochłonęli po tej wymianie zdań.

– Byłem poirytowany, że pan Szewczyk pisze takie głupoty, dlatego skomentowałem. Jak to oświata upada? W ostanie 1,5 roku zrobiono w żagańskiej oświacie więcej niż w poprzednich latach. Ja mogę się nie znać, jak tworzyć arkusze organizacyjne szkół, ale na tym, na co były wydawane pieniądze, się znam – zapewnia D. Jadach. I zarzeka się: – Ja nikogo nie obraziłem, pisałem fakty. Na jakiej podstawie pan Szewczyk twierdzi, że ja w ogóle mam problemy z alkoholem?

Szewczyk również obstaje przy swoim.

– Jako były dyrektor szkoły trochę się chyba znam na oświacie, więc skomentowałem. Moim zdaniem to, co robi władza miasta, skutecznie rujnuje oświatę. Skoro mniejsze klasy mogą mieć Szkoły Podstawowe nr 3 i 4, to można było utworzyć mniejsze również w SP nr 1 czy nawet dodatkową w SP nr 5. Dla mnie to jest ewidentne wygaszanie szkoły – odpowiada D. Szewczyk. I dodaje: – Pan Jadach nazwał mnie bandziorem, bo pracowałem w dyskotece. Tak, pracowałem, bo moich rodziców nie było stać na studia i akademik. Sam na nie zarabiałem. Widocznie radny musiał mieć jednak jakiś problem z alkoholem, skoro wyprosiłem go kiedyś z dyskoteki. Moja licencja ochroniarza nie wygasła – dodaje.

komentarz »
  1. Paweł 3 lipca 2020 12:16 - Odpowiedź

    Nie ma to jak „pożreć” się na „fejsie”. Jak dzieci z piaskownicy!

Napisz komentarz »