REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmiany w parafiach

Opublikowano 03 lipca 2020, autor: jb

Pracę w naszym regionie rozpocznie czterech nowych wikariuszy.

Biskup Tadeusz Lityński oficjalnie listę zmian w parafiach naszej diecezji ogłosił w środę, 24 czerwca. Nowi proboszczowie rozpoczną pracę  od 1 sierpnia, a wikariusze od 25 sierpnia.

Nowo wyznaczonych proboszczów będzie dwóch. W parafii w Górzynie biskup na to stanowisko wyznaczył ks. Tomasza Grochowskiego. Proboszczem parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Żaganiu zostanie ks. Marcin Siewruk. Obaj pełnili wcześniej rolę administratorów w tych parafiach.

Pozostałe zmiany dotyczą wikariuszy.

 W Żaganiu w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP posługę zakończy ks. Damian Wierzbicki, który został przeniesiony do Rzepina. Do parafii dołączy neoprezbiter (nowo wyświęcony ksiądz) ks. Łukasz Bajcar.

W Lubsku zmiany dotkną parafii p.w. NSPJ, o. Robert Szymański został wyznaczony do pracy w Małomicach i Rudawicy. Do pracy w parafii przyjdzie ks. Piotr Ruta, który do tej pory pracował w Głogowie.

W Łęknicy w miejsce ks. Marka Mazurkiewicza wyznaczono ks. Marcina Majewskiego, który przyjedzie z posługi w Słubicach. W szprotawskiej parafii p.w. Wniebowzięcia NMP dołączy ks. Krzysztof Batóg z parafii w Głogowie.

Napisz komentarz »