REKLAMA

Samorząd

Z banku do spółki

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Jan Węgrzyn, bankowiec ze Szprotawy, został nowym prezesem spółki Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Dotychczasowy prezes ŻTBS-u, Piotr Kowalski, nie dotrwał do końca kadencji, bo jak podkreślał – wyczerpała się formuła współpracy z miastem i radą nadzorczą. Ta ogłosiła konkurs na jego następcę. Zgłosiło się dwóch kandydatów: Wiesław Źrebiec, który stanowisko prezesa w ŻTBS-ie stracił za rządów Daniela Marchewki siedem lat temu oraz Jan Węgrzyn, mieszkaniec Szprotawy, który ostatnio był dyrektorem oddziału banku BGŻ BNP Paribas. Konkurs został rozstrzygnięty w środę, 24 czerwca.

– Obaj panowie zaprezentowali się bardzo dobrze, ale za panem Janem przemawiało bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jako dyrektor oddziału banku BGŻ BNP zarządzał siecią 10 placówek – mówi Mariusz Smolarczyk, przewodniczący rady nadzorczej spółki ŻTBS. – Kontrakt opiewa na trzy lata. Nowy prezes będzie zarabiał tyle, ile poprzedni – około 11 tysięcy złotych miesięcznie.

J. Węgrzyn, oprócz marketingu i zarządzania na zielonogórskiej uczelni, ukończył Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Ma 51 lat. Pracę w spółce rozpocznie 1 lipca.

Napisz komentarz »