REKLAMA

Samorząd

Lampy zaświecą później

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: jb

Lampy solarne z opóźnieniem staną w gminie Wymiarki. Ruszy też budowa nowej studni głębinowej.

Urzędnicy w tym roku chcą postawić 8 lamp solarnych.

– Już powinniśmy tę inwestycję realizować. Mamy około 1,5-miesięczne opóźnienie przez to, że zaczęły nam spadać dochody. Szczególnie z podatków mamy już o ponad 124 tys. zł mniej. Postanowiliśmy jednak zaryzykować z nadzieją, że sytuacja się poprawi – mówi wójt Lech Miszewski. – Chcemy je kupić i zamontować do końca września.

Gmina ma na to 64 tys. zł.

W Wymiarkach dwie lampy staną na ul. Polnej, jedna na wjeździe na osiedle Leśników, jedna na placu zabaw przy szkole i kolejna przy ul. Żołnierzy II Armii. W Witoszynie – przy ul. Akacjowej i Słowackiego, a jeszcze jedna w Lubartowie przy wiacie autobusowej.

Więcej wody

Studnia głębinowa na Stacji Uzdatniania Wody powstanie w Borowem.

– Dostaliśmy informację z Urzędu Marszałkowskiego, że nasz projekt prac już został zatwierdzony. Jak wpłyną dokumenty, wyłonimy wykonawcę. Później będziemy się starać o pozwolenie na eksploatację studni. Chcieliśmy to zrobić latem, kiedy jest największy problem z suszą. Naszym problemem nie jest brak wody w ogóle, tylko wydajność w jej pobieraniu – mówi wójt.

Nowa studnia ma mieć 31 metrów głębokości i osiągać wydajność 80 metrów sześciennych wody na godzinę. Na budowę studni zaplanowano w budżecie 174 tys. zł.

Radni z Wymiarek we wtorek (23.06.) na sesji udzielali absolutorium i wotum zaufania wójtowi za poprzedni rok. Jednogłośnie, nie dyskutowali wcale, również nad raportem o stanie gminy i sprawozdaniem finansowym.

Napisz komentarz »