REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Akcja „kaczka”

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Kaczki nie w stawie, tylko w strefie przemysłowej? Ptasia familia potrzebowała ratunku. Z odsieczą ruszyli ratownicy WOPR.

Po niedzielnych intensywnych opadach deszczu (21.06.) kaczki dostały się do zbiornika retencyjnego na terenie strefy przemysłowej przy ul. Asnyka w Żaganiu przez rury przeznaczone do odprowadzania deszczówki, najprawdopodobniej z pobliskiej rzeki Czerna. Na ratunek kaczce i jej młodym ruszyli pracownicy żagańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Zejście w dół zbiornika retencyjnego było utrudnione. Drabinę wcześniej została przez kogoś odpięta i wrzucona do zbiornika. Nie mieliśmy też klucza do bramki – mówi Jakub Łażewski z żagańskiego WOPR-u. – W tej sytuacji z pomocą przyszli nam strażacy. Rozłożyli drabinę po której mogliśmy bezpiecznie dostać się na dół. Nie mieliśmy też sprzętu do wyłapania kaczek, swoich podbieraków wędkarskich użyczył nam burmistrz. Po kilku minutach udało nam się wyłowić całą kaczą rodzinę, która została bezpiecznie przetransportowana do Bobru.

Napisz komentarz »