REKLAMA

Sport

„Lori” zagra w Plus Lidze!

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: hakma

Pochodzący z Żar Adam „Lori” Lorenc został nowym atakującym grającej w Plus Lidze siatkarskiej drużyny Cuprum Lubin.

21-letni nowy atakujący Miedziowych jest zdobywcą 6 statuetek MVP w zakończonych rozgrywkach Tauron 1. Liga.

Adam późno zaczął grać w siatkówkę, bo dopiero w połowie drugiej klasy gimnazjum. Po roku gry w Żaganiu wyjechał do Świnoujścia na 3 lata. Pochodzi z usportowionej rodziny, w której każdy w mniejszym lub większym stopniu miał coś wspólnego z siatkówką.

– Siostra od paru lat mieszka również poza domem i gra w różnych klubach, natomiast rodzice i brat amatorsko grywają na hali – mówi Adam. – Największe osiągnięcia zacząłem zdobywać, odkąd wyjechałem do Kędzierzyna, z którym podczas Mistrzostw Polski Juniorów zajęliśmy 4. miejsce  i dostałem nagrodę za najlepszego atakującego mistrzostw. Parę miesięcy później zdobyłem z kolegą z drużyny mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej i wywalczyłem nagrodę MVP, a rok temu z drużyną APP KRISPOL Września zajęliśmy 3. miejsce w Krispol 1. lidze mężczyzn.

Dla Adama ostatni sezon był przełomowy. Grał jak z nut i dostrzeżono go w Plus Lidze.

? Działacze Cuprum skontaktowali się ze mną za pośrednictwem managera i wyrazili chęć współpracy – informuje A.Lorenc. ? Oczywiście bardzo się cieszę z tego powodu, bo siatkówce podporządkowałem całe życie. Mam nadzieję, że poradzę sobie w nadchodzącym sezonie i wykorzystam szansę, która otrzymałem.

Napisz komentarz »