REKLAMA

Sport

Na początek ze Sprotavią

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze wrócili do treningów na stadionie przy ul Karpińskiego. W środę, 1 lipca, zagrają pierwszy sparing.

Po kilku latach gry na Arenie, Czarni wracają w nowym sezonie na stary stadion, który w ostatnich tygodniach przeszedł renowację. Odnowy doczekała się zarówno murawa, jak i klubowy budynek, kasa biletowa, brama stadionowa i ogrodzenie boiska. Pierwszy trening na stadionie przy ul. Karpińskiego żaganianie zaliczyli w poniedziałek, 22 czerwca.

– Powiem tak – aż chce się grać! – skwitował trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – W końcu była fajna gierka na porządnej murawie. Czekaliśmy na to od marca.

W środę, 1 lipca, meczem w Szprotawie z miejscową Sprotavią żagańscy piłkarze rozpoczną cykl sparingów. Mecz na stadionie przy ul. Sobieskiego rozpocznie się o godz. 18.00.

W planie są też mecze kontrolne z ŁKS-em Łęknica, Leśnikiem Osiecznica oraz Piastem Wykroty. W przerwie z Czarnych odszedłAndrzej Ciepielowski, przyszli za to Dariusz Dziewiątak (Sparta Miodnica) i Wojciech Glanc, który po latach wraca do swojego macierzystego klubu.

W planie są też mecze kontrolne z ŁKS-em Łęknica, Leśnikiem Osiecznica oraz Piastem Wykroty.

Przypomnijmy, sezon IV ligi rusza 25 lipca. Pierwszy mecz Czarni zagrają w Skwierzynie, z tamtejszą Pogonią. Tydzień wcześniej, 18 lipca, Czarnych czeka pucharowy pojedynek z Tęczą Krosno Odrzańskie. IV liga ma liczyć 19 drużyn, choć niewykluczone, że z rozgrywek wycofa się Syrena Zbąszynek. Do okręgówki spadają cztery zespoły.

S. Horodyski wierzy, że nowy sezon będzie dużo lepszy niż poprzedni, w którym żaganianie grali jako beniaminek.

– Myślę, że z takim potencjałem stać nas na miejsce w środku tabeli. Oczywiście, boisko zweryfikuje te prognozy – mówi szkoleniowiec Czarnych.

Napisz komentarz »