REKLAMA

Sport

Chłopaki piłkę kopią

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: hakma

Drużyny grające w klasie okręgowej rozgrywają coraz więcej meczów kontrolnych.

Drugi mecz kontrolny rozegrała Delta Sieniawa Żarska w piątek, 19 czerwca, ze Sprotavią Szprotawa. Sparing zakończył się wynikiem 3:0 dla Sprotavii. Bramki strzelili: Uche, Czarnecki i Krawczyk.

Unia po raz pierwszy i drugi

Pierwszy sparing zagrała także Unia Kunice. W sobotni poranek kuniczanie pojechali do Ruszowa, żeby zmierzyć się z miejscową Victorią, która gra w dolnośląskiej okręgówce. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów (2:2), a bramki dla Unii strzelili Bogusław Kosiorski i Przemysław Stankiewicz.

Trener Unii był po meczu bardzo zadowolony.

– Pierwszy sparing Unii trzeba zaliczyć do udanych, to był mocny sprawdzian z zespołem, który za tydzień gra baraże o 4. ligę. Chłopcy wybiegali kilometry na boisku, bo taki był główny cel tego sparingu. Po dłuższej przerwie widać było dużo niecelnych zagrań, sporo strat indywidualnych, a momentami braki w przygotowaniu kondycyjnym, więc jest nad czym pracować. Myślę, że kierunek, który obrałem i sposób przygotowania zespołu są dobre, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać – podsumował Jarosław Gad, trener kuniczan.

We wtorek,23 czerwca, w drugim meczu kontrolnym Unia pokonała Spartę Miodnica,4:2. Gole dla kuniczan strzelili:Bogusław Kosiorski Konrad Pluta, Przemysław Stankiewicz i Tomasz Wójcik.

Nocny mecz

W sobotę, 20 czerwca, późnym wieczorem piłkarze Sparty Grabik rozegrali pierwszy sparing w ramach przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na pięknym i wyremontowanym stadionie w Grabiku stawiło się 16 podopiecznych Adriana Zięby, by stoczyć wyrównany pojedynek z przybyłymi z daleka piłkarzami Zielonych Lubiechnia. Trener spartan przed spotkaniem nie ukrywał lekkiego zaniepokojenia.

– Przeciwnik całkowicie nam nieznany, choć niezły piłkarsko. Potraktowaliśmy ten sparing bardzo przyjacielsko i założenia taktyczne nie do końca przebiegały tak, jakbym tego oczekiwał. Nie ukrywam, że spora część kadry, którą dysponuję, to nowi zawodnicy i dogranie wszystkiego zajmie sporo czasu, tak żeby były automatyzmy w grze – stwierdził Adrian Zięba, trener Spartan. – W tym momencie jesteśmy w fazie przygotowań i ciągłych eksperymentów z ustawieniem poszczególnych zawodników, a czy nam się udało, sezon ligowy zweryfikuje

Mecz kończono już przy zapalonym świetle, w które jest wyposażony stadion w Grabiku. 2:1 wygrali miejscowi, bramki strzelili Ryszard Grzebyk, zawodnik testowany (Sparta) i Dawid Zawisza (Zieloni).

Napisz komentarz »