Sreberka z Małomic

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Pięć srebrnych medali zdobyły kajakarki z klubu Viking Małomic podczas Otwartych Mistrzostw Poznania i Otwartych Regatach na Malcie w Poznaniu.

Po srebro w sobotę, 20 czerwca, powiosłowały do mety: Emilia Wojtaś, Natalia Dublicka, Anna Leśniewska i Karolina Potępa w konkurencji K-4 na 500 m.

Trochę gorzej poszło małomickiej parze w K-2 na tym samym dystansie. Duet Emilia Wojtaś – Natalia Dublicka zajął w eliminacjach drugie miejsce, awansując do finału. W nim jednak małomickich kajakarkom nie poszło już tak dobrze. Ostatecznie reprezentantki Vikinga zajęły szóste miejsce.

Dzień później, 21 czerwca, również na Malcie srebro wywalczyła małomiczanka Kamila Kubas, która rywalizowała w Pucharze Polski na 200 m w parakajakarstwie.

– Dziewczyny z przytupem weszły w sezon, który w tym roku wystartował z opóźnieniem z powodu pandemii – mówi Jan Durczak, trener małomickich kajakarek.

A już w weekend, 4-5 lipca, reprezentantów Vikinga czeka kolejny start, tym razem w zawodach w piłce kajakowej, na zbiorniku w Leśnej.

– Z taką formą, jaką kajakarki zaprezentowały się w Poznaniu, stać na nas kolejne medale – dodaje szkoleniowiec Vikinga.