REKLAMA

Praca

Zmiany w Piątce

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Do 2 lipca mogą się zgłaszać chętni na stanowisko dyrektora żagańskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

Szkołą od lutego  kieruje Wioletta Sosnowska, zastąpiła dyrektora Tomasza Szewczyka, którego burmistrz odwołał ze stanowiska, powołując się na nieprawidłowości w szkole, ujawnione podczas kontroli.

– Przeprowadzamy konkurs teraz, aby nowy dyrektor miał czas przez wakacje wdrożyć się i zaznajomić ze szkołą – informuje Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta.

Kandydat musi być co najmniej nauczycielem mianowanym i posiadać minimum pięcioletni staż pracy pedagogicznej jako nauczyciel lub pięcioletni jako nauczyciel akademicki.

Na pewno w konkursie nie wystartuje odwołany dyrektor, T. Szewczyk. – Wyklucza mnie brak oceny pracy, jaką wystawia organ prowadzący – informuje.

Nad startem zastanawia się W. Sosnowska, wicedyrektor Piątki, która od odwołania Szewczyka pełni obowiązki dyrektora.

– Jestem namawiana, ale nie podjęłam jeszcze decyzji – mówi „Regionalnej”.

W kuluarach mówi się, że dyrektorem może zostać Dorota Grzeszczak, była dyrektorka szprotawskiego ogólniaka, obecnie dyrektorka Centrum Usług Wspólnych w Szprotawie, zdegradowana ze stanowiska naczelnika wydziału edukacji do inspektora w szprotawskim Ratuszu. W kuluarach mówi się, że wybór osoby spoza Żagania nie zostałby przyjęty w szkolnym środowisku z entuzjazmem.

Napisz komentarz »