REKLAMA

Kultura, Oświata

Nagła rezygnacja

Opublikowano 26 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Zaledwie cztery miesiące rządziła Przedszkolem nr 3 i Żłobkiem nr 1 w Żaganiu Katarzyna Klorek-Razum. Po jej rezygnacji, burmistrz ogłosił ponowny konkurs.

Klorek-Razum, która jest córką Małgorzaty Klorek, wiceprzewodniczącej komisji oświaty w Radzie Miasta, wygrała konkurs w lutym. Wcześniejsza dyrektorka, Małgorzata Włodarczyk, nie została do niego dopuszczona z powodów formalnych. Teraz, po czterech miesiącach, K. Klorek-Razum odchodzi.

– Pani Razum postanowiła zrezygnować ze stanowiska dyrektora i wrócić do pracy nauczyciela edukacji przedszkolnej w Szkole Podstawowej nr 2, skąd została urlopowana – informuje Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta. – Namawialiśmy ją do pozostania, ale ostatecznie będzie kierować placówką do końca sierpnia.

K. Klorek-Razum nie chce podać powodów rezygnacji. Burmistrz ogłosił konkurs na jej następcę. Chętni czas na złożenie oferty mają do 2 lipca. Kandydat musi być co najmniej nauczycielem mianowanym i mieć pięcioletni staż pracy na stanowisku nauczyciela.

A co na to poprzednia dyrektorka, obecnie przebywająca na rocznym urlopie zdrowotnym?

– Z racji urlopu, nie będę ubiegać się o stanowisko. Do pracy w roli wychowawcy w przedszkolu wracam w kwietniu przyszłego roku, chociaż już dziś słyszę, że mimo ujęcia mnie w arkuszu organizacyjnym, zabraknie dla mnie godzin – mówi „Regionalnej” M. Włodarczyk. A jak komentuje nagłą rezygnację swojej niedoszłej rywalki w konkursie? – Widocznie panią przerosły oczekiwania. Może nie zdawała sobie sprawy, na czym polega zarządzanie taką placówką – kwituje była dyrektorka Przedszkola nr 3.

Klorek-Razum zarabia miesięcznie 5 tys. 614 zł.

Napisz komentarz »