REKLAMA

Zdrowie

Rekord zgonów

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: jb

Od początku epidemii w kraju na koronawirusa zachorowało już 31.015 osób. W województwie lubuskim zakażonych jest już łącznie 149 osób

Za wyleczonych w kraju uznano 15.317 osób, a w naszym województwie 107 osób.

W tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia dane o kolejnych zachorowaniach podaje raz dziennie (wcześniej było to dwa razy dziennie).

W powiecie żagańskim zakażenie potwierdzono do tej pory u 21 osób, w powiecie żarskim zakażonych jest 16 osób. Najwięcej w województwie jest chorych w Zielonej Górze, bo 26 osób.

Województwo lubuskie nadal ma najmniejszą liczbę osób z potwierdzonym zakażeniem, ale jest ich już łącznie 149. Jako jedyne w kraju lubuskie nie ma zgonów z powodu koronawirusa.W całym kraju za zmarłych z powodu koronawirusa uznaje się do tej pory 1.316 osób. Najwięcej osób choruje w województwie śląskim – 11.543. Tam też zmarła największa liczba osób, bo 281.

Choć poluzowano już restrykcje, otworzono granice, zniesiono obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, liczba chorych w kraju nie maleje. W ostatnim tygodniu prawie każdego dnia liczba chorych rzadko spada poniżej 400. Liczba ta jest prawie cały czas taka sama od początku pandemii. W czwartek (18.09.) ministerstwo potwierdziło, że wykryto kolejnych 316 zakażonych. Jednak w ostatniej dobie z powodu koronawirusa zmarło 30 osób i jest to drugi najwyższy wynik liczby zgonów od początku pandemii!

Od czasu wybuchu pandemii na przełomie roku w Chinach do tej pory nie udało się znaleźć jednego skutecznego leku ani szczepionki na koronawirusa.

Napisz komentarz »