REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Ratusz jak twierdza

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: mk

Przed żarskim Ratuszem brakuje tylko szańców i fosy. Choć urzędnikom i tak udało się zamienić go w prawdziwą twierdzę.

Żarscy urzędnicy muszą być bardzo delikatni i wrażliwi na wszelakie infekcje. Wciąż nie zdecydowali się otworzyć urzędu dla mieszkańców. Przed głównym wejściem do Ratusza stoi specjalna tablica, która informuje mieszkańców, co i jak mają załatwić i pod jaki numer telefonu zadzwonić. Jeśli jednak komuś marzy się, żeby dostać się na pokoje i porozmawiać z urzędnikiem twarzą w twarz, to nie jest już tak łatwo. Aby sforsować bramy Ratusza, najpierw trzeba przebić się przez telefoniczną rejestrację.

Mają swoją twierdzę

Choć urzędnicy spędzają czas w pracy zamknięci, niczym księżniczka w twierdzy, to nie mieli problemów z otworzeniem basenu Wodnik czy pływalni przy ulicy Źródlanej dla mieszkańców. Widocznie uważają, że ci są zdecydowanie bardziej odporni na zarażenie koronawirusem. Można też korzystać z miejskich rowerów, placów zabaw i boisk.

Tylko z urzędnikiem porozmawiać się nie da, bo ten jest widocznie zbyt delikatny. A jak wiadomo, gdy padnie urząd, to w gruzach legnie całe miasto. Więc urzędnicy muszą zadbać o swoje zdrowie.

Zadzwoń i się umów

Żeby wejść do Urzędu Miasta w Żarach, trzeba się wcześniej specjalnie umówić telefonicznie. Inaczej nie przejdziemy przez „sito” urzędnika, który niczym smok, by pozostać już w baśniowej konwencji, pilnuje wejścia do twierdzy. Sprawdziliśmy to. Nasz dziennikarz próbował wejść do Ratusza i porozmawiać z jednym z urzędników bez wcześniejszego anonsowania się przez telefon. Dowiedzieliśmy się, że skoro dziennikarz nie umówił się wcześniej, nie wejdzie, ale poradzono nam, że możemy próbować „złapać” urzędnika na telefon.

Odpuściliśmy sobie dalsze zdobywanie urzędu, bo tak jak urząd bez petentów, tak my możemy obejść się bez urzędników.

komentarz »
  1. Olo 25 czerwca 2020 08:55 - Odpowiedź

    Władza, która zamyka się przed wyborcami nie zasługuje na wybór.
    Również władza, która powoduje duże lokalne konflikty nie powinna być wybrana.
    Także władza, która nie konsultuje zmian z mieszkańcami nie zasługuje na wybór.

Napisz komentarz »