REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Swiss Krono chce dalej spalać zanieczyszczony pył

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Norbert Królik

Zdrowie mieszkańców Żar i jakość powietrza w rękach Anny Polak, marszałka województwa lubuskiego, która w styczniu postanowiła o wstrzymaniu wykonania decyzji uznającej pył poprodukcyjny za produkt uboczny. 8 lipca mija 6-miesięczny okres vacatio legis dla tego postanowienia.

Mieszkańców Żar jak na razie nie uratowali od zanieczyszczeń pochodzących ze spalania zanieczyszczonych pyłów ministrowie od klimatu, posłowie, czy komisje społeczne. Może to zrobić Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. To w jej rękach jest decyzja o tym czy przedłuży Swiss Krono zgodę na spalanie pyłów poprodukcyjnych zawierających żywice w piecach na biomasę. Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska taki proceder może powodować powstawanie wielu niebezpiecznych zanieczyszczeń, które są emitowane do powietrza.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 584

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »