REKLAMA

Wasze sprawy

Gotowy… do startu… start!

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

To nie odliczanie do wystrzału rakiety. To zegar, który odmierza czas w toalecie. 15 minut na załatwienie potrzeby ma ten, kto zaryzykuje wejście do WC w parku przy alei Jana Pawła II w Żarach. I ani sekundy więcej. Potem drzwi otwierają się same na oścież.

Niepozorny budyneczek toalety stoi naprzeciwko przychodni przy ulicy Skarbowej. Ale niepozorny jest tylko z wyglądu, bo technologią wręcz ocieka.

Kosmiczna technologia

Drzwi do toalety nie mają klamki. Otwierają się po naciśnięciu guzika. Gdy wejdziemy do środka, automatycznie się za nami zamykają. Ale to nie koniec! Aksamitnym głosem spikerka obwieszcza nam, że inwestycję wykonała firma „Kreator”, a za toaletę zapłacił magistrat. A to tylko miły wstęp do wysłuchania instrukcji obsługi toalety. Jak dowiadujemy się z dalszej części nagrania, toaleta została zdezynfekowana po poprzednim użytkowniku, więc śmiało można korzystać. Głos informuje także, że woda sama się spuści. W miedzy czasie, możemy obserwować wielki minutnik na ścianie, który informuje nas, ile czasu pozostało do końca… Bo równo po 15 minutach, drzwi toalety otworzą się na oścież. I nie ma zmiłuj. Nie ma się gdzie schować, bo sedes stoi dokładnie naprzeciwko drzwi. Ręce też umyjemy ultra nowocześnie. Wystarczy wsunąć dłonie do dziury, a mydełko i woda same polecą. A potem wystarczy już tylko czyściutkie ręce zbliżyć do czujnika, który automatycznie otworzy drzwi.

Spieszmy się korzystać z toalety, puki nowa i darmowa. Przy drzwiach gotowy do uruchomienia jest już automat do płacenia za ten luksusowy przybytek.

komentarz »
  1. Adam 24 czerwca 2020 09:03 - Odpowiedź

    No zatwardzenie nie wskazane :):):)

Napisz komentarz »