Wojewoda ochronił Słodkowską
Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Norbert Królik
Żarscy radni zgodzili się na zwolnienie z pracy ich koleżanki z Rady Miasta, Anny Słodkowskiej z PO. Wnioskował o to jej szef, Krzysztof Tuga, prezes ZGM. Decyzję radnych unieważnił wojewoda lubuski. Uznał, że w sposób istotny naruszyli prawo.

O wyrażenie przez radnych zgody na zwolnienie A. Słodkowskiej z pracy wystąpił prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Krzysztof Tuga, który należy do Forum Samorządowego. Do tego samego ugrupowania należy Danuta Madej, burmistrz Żar. A. Słodkowska natomiast jest w opozycji do rządzącej pani burmistrz (przepisy stanowią, że radnego nie można zwolnić z pracy bez zgody rady, w której zasiada).
– Spodziewałam się tego, że będą próbowali mnie zwolnić, bo jestem niewygodna dla prezesa i pani burmistrz. Patrzę im na ręce i zadaję niewygodne pytania. Próba zwolnienia mnie to ewidentnie zagrywka polityczna związana z tym, że jestem radną opozycyjną do pani burmistrz – mówi A. Słodkowska.
Liczba słów ukrytego tekstu: 284
Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:
UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.