REKLAMA

Samorząd

Wojewoda ochronił Słodkowską

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Norbert Królik

Żarscy radni zgodzili się na zwolnienie z pracy ich koleżanki z Rady Miasta, Anny Słodkowskiej z PO. Wnioskował o to jej szef, Krzysztof Tuga, prezes ZGM. Decyzję radnych unieważnił wojewoda lubuski. Uznał, że w sposób istotny naruszyli prawo.

O wyrażenie przez radnych zgody na zwolnienie A. Słodkowskiej z pracy wystąpił prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Krzysztof Tuga, który należy do Forum Samorządowego. Do tego samego ugrupowania należy Danuta Madej, burmistrz Żar. A. Słodkowska natomiast jest w opozycji do rządzącej pani burmistrz (przepisy stanowią, że radnego nie można zwolnić z pracy bez zgody rady, w której zasiada).

– Spodziewałam się tego, że będą próbowali mnie zwolnić, bo jestem niewygodna dla prezesa i pani burmistrz. Patrzę im na ręce i zadaję niewygodne pytania. Próba zwolnienia mnie to ewidentnie zagrywka polityczna związana z tym, że jestem radną opozycyjną do pani burmistrz – mówi A. Słodkowska.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 284

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »