REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Nie przeszkadzajcie! Dziadek śpi

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: bj

Gdy strażacy i policjanci weszli do mieszkania, usłyszeli od mężczyzny, że jego dziadek śpi i nie należy mu przeszkadzać. Od razu poczuli zapach rozkładających się zwłok. W pokoju znaleźli martwego lokatora.

Służby zostały zaalarmowane (12.06.) przez zaniepokojonych mieszkańców bloku przy ul. Katowickiej 25 w Żarach, którzy od jakiegoś czasu nie widzieli starszego sąsiada. Policjanci przyjechali na miejsce, ale pukanie do drzwi i nawoływanie spełzło na niczym. Dlatego wezwali straż pożarną.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 9.30. Chodziło o pomoc dla policji w otwarciu mieszkania na parterze budynku – informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Gdy weszli do mieszkania, okazało się, że ktoś w nim jednak jest.

– Wyszedł mężczyzna, który poinformował, że dziadek śpi i nie potrzebuje pomocy – dodaje G. Lisik.

Mundurowi tym słowom wiary nie dali, bo w mieszkaniu unosił się specyficzny, nieprzyjemny zapach. Przeszukali mieszkanie. W jednym z pokoi, na wersalce znajdował się przykryty do połowy 83-letni mężczyzna.

– Bez oznak życia, ze śladami stężenia pośmiertnego i plamami opadowymi – uzupełnia G. Lisik.

Na miejsce został wezwany koroner i prokurator. Ten zarządził sekcję zwłok.

– Odbyła się w poniedziałek, 15.06. Wynika z niej, że do śmierci mężczyzny nikt się nie przyczynił. Ostateczną przyczynę poznamy, gdy zostaną przeprowadzone badania histopatologiczne – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy. Wiadomo jednak, że mężczyzna mógł umrzeć ok. 2 dni przed odkryciem tego faktu przez służby.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie. Śledczy rozważają okoliczności i ewentualną odpowiedzialność wnuka zmarłego 83-latka pod kątem nieudzielenia pomocy.

Napisz komentarz »