REKLAMA

Samorząd

Być jak Biedroń

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: tr

Zapragnął burmistrz Lubska Janusz Dudojć. Zamiast nagrody pieniężnej za najpiękniejszy ogród w gminie zaoferował kolację ZE SOBĄ.

Kolacja z celebrytą to marzenie niejednej nastolatki, taki wieczór w towarzystwie idola spędziłaby też niejedna starsza niewiasta. Burmistrz Lubska dał się ponieść tej popularnej modzie. Wiadomo nie od dziś, że jeśli chodzi o znajomość trendów, Januszowi Dudojciowi dorówna mało kto.

Kolacja za ogród

W Lubsku trwa druga edycja konkursu na najpiękniejszy ogród. W pierwszej edycji przyznano trzy nagrody po 300 zł, taka była wówczas wola radnych z komisji rolnictwa. Drugą edycję zapowiedział przewodniczący tej komisji.

– Regulamin jest taki sam. Posesje mogą zgłaszać dorośli lub nieletni ze zgodą rodziców. Zgłoszenia przyjmuje wydział organizacyjny Urzędu Miasta. Jednak tym razem, zamiast w sumie skromnych nagród finansowych, chcemy zaoferować zwycięzcy coś innego. Burmistrz zaproponował, że nagrodą może być kolacja z nim i w tym kierunku będziemy chcieli iść – wyjaśnił radny Marcin Choiński.

Być jak Biedroń

Burmistrz inspiracji szukał na pewno wśród popularnych polityków. Być może, skoro mieszkańcy organizują referendum w sprawie jego odwołania, postanowił nieco ocieplić swój wizerunek. Jednym z najpopularniejszych samorządowców uznano Roberta Biedronia, byłego prezydenta Słupska, a obecnie kandydata na prezydenta. Z Robertem Biedroniem kolację można było wylicytować podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku za niebagatelne 21 tys. zł. Czy Janusz Dudojć doczeka się takich stawek za kolację ze sobą? Tego nie wiemy, ale wszystkim biorącym udział w konkursie na najładniejszy ogród w Lubsku życzymy smacznego 🙂

Napisz komentarz »