REKLAMA

Kronika policyjna

Na bani i po maryśce

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Dwóch motorowerzystów zatrzymali żagańscy policjanci w poniedziałek, 15 czerwca. Pierwszy był pijany, drugi pod wpływem narkotyków.

Ponad 2 promile alkoholu miał 37-letni motorowerzysta, zatrzymany do kontroli w Bobrzanach (gm. Małomice). Tego samego dnia policjanci podczas patrolowania Żagania zatrzymali kolejnego motorowerzystę, 29- latka, który na ich widok zachowywał się bardzo nerwowo i był pobudzony.

– Jego wygląd i zachowanie wskazywały na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Znaleziono przy nim woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego noszącego cechy marihuany – informuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań. – Kierowca został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik potwierdził przypuszczenia policjantów. Od mężczyzny pobrano też krew do badania, które dokładnie wykaże rodzaj i ilość środków, jakie znajdowały się w jego organizmie podczas kierowania pojazdem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca w tym stanie musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Napisz komentarz »