REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Niespodzianka na urodziny

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: bj

Romek Słodki z Drożkowa cierpi na białaczkę. Pomysł na niespodziankę urodzinową dla chłopca mają motocykliści.

Na pomysł akcji z okazji 10. urodzin Romka wpadli motocykliści z kilku klubów, a także niezrzeszeni. Przed dom chłopca w Drożkowie, w niedzielę, 21.06., o godz. 17, podjedzie kawalkada motocykli – z klubu Boxer z Lubska, Orzeł z Żar i z Moto Zielona Góra, najpierw zbiorą się w pobliżu dawnego Tesco w Żarach.

– Motocykliści przekazali też gadżety na licytację na rzecz Romka – mówi Adrian Bagiński, mieszkaniec Drożkowa, organizator zbiórki.

Choroba została stwierdzona u Romka w październiku 2019 r. Polega na tym, że w szpiku kostnym wytwarza się duża liczba nieprawidłowych, niedojrzałych limfocytów, nazywanych limfoblastami. Organizm przestaje wytwarzać przeciwciała odpornościowe, zakłócona jest produkcja czerwonych i białych krwinek oraz płytek krwi.

W szpitalu we Wrocławiu Romek miał przetaczane płytki krwi, podawane sterydy.

– To tego chemia, po której jest osłabiony. TNa szczęście to pomaga – opowiada Monika Słodka, mama Romka. – Lekarze stwierdzili, że wyniki morfologii są na tyle dobre, że kolejna chemia będzie mogła być podana w formie tabletek, czyli w domu.

Urodziny Romka będą wielkim wydarzeniem. Wszystko jest trzymane przed nim w tajemnicy.

– Interesuje się motoryzacją, to będzie dla niego ogromna frajda. Da chwilę zapomnienia od choroby. Uśmiech – kończy M. Słodka.

Każdy, kto jest motocyklistą, nawet jeżeli nie jest zrzeszony, może wziąć udział w akcji dla Romka.

Każdy, kto chce pomóc Romkowi, może to zrobić poprzez pomagam.pl

https://pomagam.pl/r8b3nke4?fbclid=IwAR2dP9oXi1fyf9TvjXKjv8CrV-a1RlKRvqJzR-fNDICUCarFmj0Ro50Q-EU

Napisz komentarz »