REKLAMA

Sport

Żary górą!

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: hakma

Przez dwa weekendowe dni najlepsi tenisiści województwa lubuskiego walczyli na żarskich kortach szkółki tenisowej „Smecz” o tytuł mistrza w kategorii młodzików i młodziczek.

W pierwszym meczu żaranin, Filip Gorczyca, wygrał z faworytem do tytułu Andrzejem Chorostinem i na kolejne spotkanie czekał razem ze swoim trenerem, a prywatnie tatą, w bardzo dobrym humorze.

– Jestem bardzo zadowolony z pierwszego meczu, bo Filip pokonał Andrzeja, który wygrał z nim bez problemów pierwszego seta, prezentując wspaniały tenis. Ale Filip odbudował się i ostatecznie triumfował – powiedział Piotr Gorczyca, dumny tata i trener utalentowanego zawodnika.

Zawody młodzików, w których rywalizowało 9 tenisistów, wygrał F. Gorczyca, który w finałowej rozgrywce pokonał A. Chorostina (Przytok Tennis Club) 1/6 6/2 10/6 i Piotra Kluja (GOD-POL Szkoła Tenisa – Robert Godlewski Gorzów) 6/2 6/2. W meczu o 2. miejsce Chorostin wygrał z Klujem 6/1 6/3. Nieźle spisał się też Jakub Janków z żarskiego Klubu Tenisowego, który zajął 5. miejsce

Wśród ośmiu dziewcząt najlepsza okazała się Amelia Drozd z UKS Dwójka Zielona Góra, która w finale pokonała Natalię Zych z żarskiego Klubu Tenisowego 6/4 6/1. Trzecie miejsce zajęła Diana Bilak z NST Gorzów.

Napisz komentarz »