Wyszli jak na ścięcie

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: hakma

Prawdziwy zimny prysznic w 30-stopniowym upale zafundowała piłkarzom Delty Sieniawa Żarska czwartoligowa Carina Gubin.

W sobotę, 13 czerwca, podopieczni Grzegorza Kopernickiego nie dali sieniawianom żadnych szans. Podopieczni Marka Sitarka do przerwy przegrywali już 0:7. W drugiej połowie gubianianie bez żadnego problemu dorzucili do ogólnego wyniku jeszcze 5 bramek i Delta przegrała pierwszy sparing 0:12.

Przeciwnicy Delty byli lepsi pod każdym względem, szybkościowym, wytrzymałościowym, taktycznym i strzeleckim. Delta miała wyraźne problemy z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki i z przekroczeniem środkowej linii boiska. Nie pomogła nawet ostra reprymenda Marka Sitarka, który był wyraźnie niezadowolony z postawy swojej drużyny.

– Zespół przegrał, ale przede wszystkim nie „wyszedł” na ten mecz, przez co ciężko ocenić cokolwiek. Zawodnicy wyszli jak na ścięcie i skończyło się na grze do jednej bramki – podsumował sparing Marek Sitarek.

W sobotę, 20.06., sieniawianie rozegrają kolejny sparing ze Sprotavią Szprotawa.